سیستم گرمایش دیواری

گرمایش تابشی چیست؟
راندمان بالای آفروختگی (بیشتر از ۹۰%) و رعایت مسائل زیست محیطیگرمایش محیط­های راز مفتوح و ورود هوای پسین به ناحیه گرمایشیامکان گرم کردن فضاهایی با ارتفاع بلند و دهانه مفتوح با کمترین هزینهامکان گرم کردن فضاهایی با بلندی بلند و دهانه باز با کمترین هزینهقرار اخذ در بازه مشتریان مختصر مصرف سوخت و استفاده از سیاست­های تشویقی دولتقرار گرفتن در بازه مشتریان مختصر مصرف سوخت و به کارگیری سیاست­های تشویقی دولتاستفاده از سیستم­های دوراندیشیدن (مونیتورینگ) و برنامه­پذیری بر حسب ساعات پیشه کارخانهاستفاده از سیستم­های دوراندیشیدن (مونیتورینگ) و برنامه­پذیری بر حسب ساعات پیشه کارخانهسیستم‌های تابشی سقفی: همانند بخاری‌های پاسیو، پلاک‌های سرامیکی گازسوز، دستگاه‌های گرمایش تابشی لوله‌ای گازسوزسیستم‌های تابشی سقفی: همانند بخاری‌های پاسیو، پلاک‌های سرامیکی گازسوز، دستگاه‌های گرمایش تابشی لوله‌ای گازسوزفلسفه عملکرد سیستم های گرمایش تابشی از گرمایش خورشیدی ناشی می شود ، که بدون تابش هوا با تابش حرارت به شکل امواج مادون قرمز ، سطح زمین را گرم می کند.در فصول سرد سنه ، مکانهایی که فضای مفتوح زیادی دارند دربایستن به ساز و برگ حرارتی اخص دارند که اگرچه گرمای کافی فرآوری می کنند ولی مصرف انرژی آنها اقتصادی است. دیسک‌های فلزی بالا، گرمای تابشی را بر روی یک فضای حقیر انعکاس می‌دهد.یک نمونه از بخاری‌های تابشی سقفی بخاری پاسیو، که بیشتر در فضاهای باز خدمات دهی بهره‌گیری می‌شود.گرماتاب مارک ثبت شده شرکت ایران مشعل است.بخاری سیستم‌های گرمایش تابشی کف بر این پایه اند کف تابشی برقی و کف تابشی هیدرونیک.عدم احتیاج به تاسیسات مانند بویلر ها، مشعل، لوله کشی، سیالات واسط (آب ،روغن و بخار)، گرم کننده‌ها، یونیت هیترها، پمپ­ های سیرکولاسیون، شیرآلات کنترل، کانال عبور لوله­ها، تابلوهای برق و غیره سیستم های گرمایش تابشی در سنه 2000 با کوشش شرکت ایران مشعل ، با به کارگیری نیروهای جوان و تحصیل کرده و باتجربه از این کمپانی ، گسترش یافت.عدم بیچارگی به تاسیسات مشابه بویلر ها، مشعل، لوله کشی، سیالات واسط (آب ،روغن و بخار)، گرم کننده‌ها، یونیت هیترها، پمپ­ های سیرکولاسیون، شیرآلات کنترل، کانال عبور لوله­ها، تابلوهای برق و غیره

امکان گرمایش یک منطقه خاص


محصولات گرمایش برای گرم کردن با آرایه ای از به روزترین قطعات و استانداردهای جهانی را می توان در فضاهای مختلف ، از جمله فضاهای مفتوح ، صنعتی و کارگاهی ، گلخانه ها ، مرغ ها و محیط‌ های عمومی کاربرد کرد. گرما به طور مستقیم از سطح گرم به کسان و اشیاء موجود در فضا از طریق اشعه مادون قرمز انتقال پیدا می‎کند. پنل‌های تابشی حائز سریع‌ترین زمان پاسخگویی در سیستم گرمایش تابشی هستند.از مزایای گرمایش تابشی می توان به تفریق قابل توجه در مصرف گاز و برق ، عدم آلودگی ، سرعت گرمایش ، کاهش غلظت گرمایش ، بازده گرمایشی بالا و تأثیر مختصر جریان هوا بر عملکرد سیستم بدون بیچارگی به زیرساخت های نصب همانند موتورخانه. چنانچه اتلاف گرمایشی به دلیل جنبش هوای گرم و برونرفت آن از جداره‌ها، درها، پنجره‌ها و هواکش‌ها در سیستم جابجایی زیاد زیاد است.در سیستم های گرمایشی تابشی مهرتاب ، یک مشعل ویژه در درون لوله سرامیکی با ضریب تابش بالا اخگر تشکیل می دهد و گرمای تولید شده روی سطح لوله سرامیک بدست صفحات بازتابنده کاهش مکشوف و سطوح مختلف ذیل چتر حرارتی آن را گرم می کند.در سیستم های گرمایشی تابشی مهرتاب ، یک مشعل مخصوص در تو لوله سرامیکی با ضریب تابش بالا شعله تشکیل می دهد و گرمای تولید شده روی سطح لوله سرامیک توسط صفحات بازتابنده به ذیل می افتد و سطوح مختلف را در ذیل چتر گرمایشی آن گرم می کند.پلاک‌های سرامیکی گازسوز (شبیه به شعله دستگاه‌های پخت کباب ترکی ) سیستم‌های الی بش دما بالا می‌باشد که برای گرمایش فضاهای باز یا مکان‌هایی با سقف بلند کاربرد دارد که البته در بعضی موارد نیار به جایگزینی پلاک‌های سرامیکی مشکل ساز است . خدمات بعد از فروش به مشتریان خود. هیترهای تابشی لوله‌ای کاربری‌های زیادی دارند. کسان مبتلا به آلرژی بیشتر گرمای تابشی را ترجیح می‌دهند، زیرا آلرژن‌هایی مشابه سیستم هوای اجباری پخش نمی‌کند. در سامانه های گرمایش تابشی، مشكلات متداول مرتبط با تأسیسات جانبی سامانه های گرمایش حرارت مركزی مانند سختی آب، یخزدگی لوله ها، نشتی لوله ها و كانالها، عایقكاری و غیره وجود نداشته و از این رو نیز خسارتی متوجه سامانه ی گرمایش تابشی نمیشود )مانند تركیدگی لوله ها و انواع نشتیها مشتریان محترم ، شرایط خرید آسان با کمترین قبل پرداخت و تسهیلات بدون سهم طویل مدت در طول کمپین فراهم شده است. گرمایش تابشی در ایران.اگر بخواهیم مهمترین موارد استفاده از محصولات "گرماتاب" را اسم ببریم ، می توانیم گرمایش در فضای مفتوح ، گرمایش رستوران ، گرمایش ایوان خانه و ویلا ، گرمایش مغازه تعمیر اتومبیل ، گرمایش سالن تن سازی ، گرمایش گلخانه ، گرمایش مرغ ، گرمایش سالن صنعتی و بعضی موارد سایر را ارائه دهیم.

بی­نیازی از دمنده برای چرخش و جابجایی هوا

سیستم‌های گرمایش کف تابشی با پانل‌های تابشی که در دیوارها و سقف‌ها استفاده می‌شود، تفاوت قابل توجهی دارند.امکان زون بندی و مهار منطقه‌ای در سیستم گرمایش تابشی و قابلیت انعطاف بسیار این سیستم، امکان گرمایش در مناطق انتخابی بر بنیاد دربایستن طراحی شده را استقرار می‌نماید.اگر می خواهیم مهمترین موارد استفاده از محصولات "گرماتاب" را اسم ببریم ، می توانیم گرمایش در فضای مفتوح ، گرمایش رستوران ، گرمایش تراس منازل و ویلا ، گرمایش تعمیرگاه های خودرو ، گرمایش سالن های ورزشی ، گرمایش گلخانه ها ، گرمایش طیور را فراهم کنیم.طبق تحقیقات ، دستگاه های گرمایش تابشی بهترین گزینه برای گرم کردن فضاهای بزرگ است. بهترین سیستم‌های حرارتی تابشی باید قابل اعتماد و ماندگار باشد. آن را برای مصرف کننده بسیار جذاب کرده است..طبق تحقیقات ، دستگاه های گرمایش تابشی بهترین گزینه برای گرم کردن فضاهای بزرگ است. ، با آوردن سیستم گرمایش تابشی به بازار (با مشارکت AMBIRAD UK) یکتا از بزرگترین شکاف ها در سیستم های کبیر گرمایش فضای را برطرف می کند. این سیستم‌ها به‌طور معمول بیچارگی به تعمیر اقلیت داشته و صرفه جویی قابل ملاحظه‌ای درمقایسه با بخاری‌های سنتی به همراه دارد و در مکان‌های گوناگون برای گرمایش عمومی یا موضعی استعمال دارد.دستگاه‌های گرمایش تابشی لوله‌ای که در زمره سیستم‌های گرمایش دما میانه قرار می‌گیرد و حدود 40 سنه است که در اروپا و آمریکا مورد استفاده بوده و "گرما" را امثال "نور"نامرئی منتقل می‌کند .سیستم گرمایش تابشی باعث چرخش هوا نمی‌شود، در نتیجه آلودگی مواد معلق و غبار موجود در هوا به شدت کاهش مکشوف و در درمان وضعیت بهداشتی گردآور تاثیر گذار است.این تکنولوژی برگرفته از بطن طبیعت و نحوه گرمایش زمین توسط خورشید می باشد. انرژی خورشید پس از طی مسافت زیاد در تصادف با زمین به گرما تبدیل شده ولی فضای بین خورشید الی زمین به انگیزه ضریب جذب پایین، این انرژی را جذب نمی­کند. اجزای ساختن دهنده‌ی سیستم گرمایش تابشی عبارتتد از مشعل، لوله تابشی، پانل، منعکس کننده و فن مکنده.گرمایش تابشی یک تکنولوژی برای گرم کردن فضاهای درونی و بیگانه است. طراحی گرمایش تابشی به عنوان رهسپار برای تأمین گرمایش خارجی محدود ، تعویض برای گرمایش همرفت معمولی در نظر گرفته شده است. در این طریق با خودداری از گرم کردن جرم هوا(هوای محیط)در مصرف انرژی صرفه جویی شده و با حذف سرمایه­ گذاری برای موتورخانه­های متداول در سیستم های حرارتی سنتی (حرارت مرکزی) و تفریق خرج تعمیر و نگهداری مربوطه، در خرج . به کمک یک انعکاس دهنده (رفلکتور) پرتوهای تابش به سمت محیط‌ مورد نظر اعزام داده می­شوند الی پس از جذب بار سایر به گرما تبدیل شوند. سیستم‌های گرمایش تابشی گروه صنعتی راحت دما از بهترین و برترین قطعات صنعتی ساخته می‌شوند که استاندارد CE اروپا را دارا می‌باشند. سیستم‌های گرمایش تابشی شدنی هست بویلرهای گازی یا استفاده عناصر گرمایش الکتریکی مادون قرمز باشد.

گرمایش محیط­های سر باز و ورود هوای تازه به منطقه گرمایشیدر مورد گرمایش فضاهای بیرونی، هوای اطراف دایماً حرکت می‌کند. پنل‌های تابشی سقفی عمدتاً در ساز و برگ تولید و بنداری کردن یا مراکز ورزشی بهره‌گیری می‌شود؛ آن‌ها چند متر بالاتر از سطح زمین آویخته می‌شوند و درجه گرما صفحاتشان بسیار بالاتر است. پنل‌های تابشی سقفی عمدتاً در تجهیزات تولید و اندوختن یا مراکز ورزشی استفاده می‌شود؛ آن‌ها چند متر بالاتر از سطح زمین آویخته می‌شوند و درجه حرارت صفحاتشان بسیار بالاتر است. با استفاده از این نوع سیستم، گرما به طور برابر توزیع می‌شود و کف‌های ذیل پا گرم می‌شوند. علاوه بر این، امکان خاموش نمودن سیستم گرمایش در ساعات غیر کاری هستی نداشته و با وجود مصرف سوخت زیاد، مناطق کم و بیش به محل کار(کف) دیرتر گرم می‌شود. گرمایش از کف از مدت ها قبل در چین و کره رایج بوده است. درجه حرارت داخلی برای یک ساختمان گرمایش تابشی ممکن است کمتر از یک ساختمان گرمایش متداول باشد لغایت از همان سطح راحتی برخوردار شود ، اما اثناء همسان سازی ، دما در واقع همان احساس می شود.راندمان بالای احتراق (بیشتر از ۹۰%) و رعایت مسائل زیست محیطیگرمایش محیط­های سر مفتوح و ورود هوای بازپسین به ناحیه گرمایشیامکان گرم کردن فضاهایی با ارتفاع بلند و دهانه باز با کمترین هزینهامکان گرم کردن فضاهایی با بلندی بلند و دهانه مفتوح با کمترین هزینهقرار گرفتن در بازه مشتریان کم مصرف سوخت و استفاده از سیاست­های تشویقی دولتقرار گرفتن در بازه مشتریان ناچیز مصرف سوخت و استفاده از سیاست­های تشویقی دولتاستفاده از سیستم­های پایش (مونیتورینگ) و برنامه­پذیری بر حسب ساعات کار کارخانهاستفاده از سیستم­های احتیاط (مونیتورینگ) و برنامه­پذیری بر حسب ساعات کار کارخانهسیستم‌های تابشی سقفی: مثل بخاری‌های پاسیو، پلاک‌های سرامیکی گازسوز، دستگاه‌های گرمایش تابشی لوله‌ای گازسوزسیستم‌های تابشی سقفی: همانند بخاری‌های پاسیو، پلاک‌های سرامیکی گازسوز، دستگاه‌های گرمایش تابشی لوله‌ای گازسوزکاشی و سرامیک رایج‌ترین و مؤثرترین پوشش کف برای گرم کردن کف تابشی است، زیرا گرما را به نکوداشتن جذب می‌کنند و باعث ذخیره‎سازی حرارتی می‌شوند.در فصول سرد سال ، مکانهایی که فضای باز زیادی دارند به تجهیزات ویژه ای برای گرمایش احتیاج دارند که ضمن ایجاد گرمای مناسب ، مصرف انرژی آنها به صرفه است. دیسک‌های فلزی بالا، گرمای تابشی را بر روی یک فضای کوچک بازتاب می‌دهد.

كاهش اثرات زیست محیطی:این محصولات با عناوینی مانند؛ بخاری های تابشی ، بخاری های صنعتی و بخاری های تابشی نیز شناخته شده اند ، اما محبوب ترین عنوان برای این گروه از محصولات ، همان مبدل حرارتی است. سیستم های گرمایش تابشی در سال 2000 با تلاش شرکت ایران مشعل ، با به کارگیری جوانان و کارگران تحصیل کرده و باتجربه این شرکت ، توسعه یافت.بخاری سیستم‌های گرمایش تابشی کف بر این پایه اند کف تابشی برقی و کف تابشی هیدرونیک.عدم نیاز به تاسیسات مانند بویلر ها، مشعل، لوله کشی، سیالات واسط (آب ،روغن و بخار)، گرم کننده‌ها، یونیت هیترها، پمپ­ های سیرکولاسیون، شیرآلات کنترل، کانال عبور لوله­ها، تابلوهای برق و غیره سیستم های گرمایش تابشی در سال 2000 با تلاش شرکت ایران مشعل ، با به کارگیری نیروهای جوان و تحصیل کرده و باتجربه از این شرکت ، توسعه یافت.عدم دربایستن به تاسیسات مثل بویلر ها، مشعل، لوله کشی، سیالات واسط (آب ،روغن و بخار)، گرم کننده‌ها، یونیت هیترها، پمپ­ های سیرکولاسیون، شیرآلات کنترل، کانال عبور لوله­ها، تابلوهای برق و غیرهمحصولات گرمایش برای گرم کردن با آرایه ای از به روزترین قطعات و استانداردهای جهانی را می توان در فضاهای مختلف ، از جمله فضاهای باز ، صنعتی و کارگاهی ، گلخانه ها ، مرغ ها و مکان های عمومی استفاده کرد.سیستم حرارتی تابشی حرارت را آشکارا به کف یا پنل‌های موجود در حصار یا سقف فضای موردنظر می‌رساند. پنل‌های تابشی دارای سریع‌ترین سررسید پاسخگویی در سیستم گرمایش تابشی هستند.در سیستم گرمایش از راه جابجایی هوای گرم، گرما بیشتر در ذیل سقف متمرکز شده و سطوح کم و بیش به کف و محل تکاپو کارکنان از دمای پسندیده برخوردار نخواهد شد.از مزایای گرمایش تابشی می توان به کاهش قابل توجه در مصرف گاز و برق ، عدم آلودگی ، سرعت گرمایش ، کاهش غلظت گرمایش ، بازده حرارتی بالا و تأثیر کم جریان هوا بر عملکرد سیستم بدون نیاز به زیرساخت های نصب مانند موتورخانه.حرارت از راه تابش، جذب هوای محیط نمی‌شود و کاستن حرارتی در اثر جایگزینی هوا بسیار مختصر است.در سیستم های گرمایشی تابشی مهرتاب ، یک مشعل مخصوص در داخل لوله سرامیکی با ضریب تابش بالا شعله تشکیل می دهد و گرمای تولید شده روی سطح لوله سرامیک توسط صفحات بازتابنده به پایین می افتد و سطوح مختلف را در زیر چتر حرارتی آن گرم می کند.پلاک‌های سرامیکی گازسوز (شبیه به شعله دستگاه‌های پخت کباب ترکی ) سیستم‌های الی بش دما بالا می‌باشد که برای گرمایش فضاهای باز یا مکان‌هایی با سقف بلند استعمال دارد که البته در برخی موارد نیار به تعویض پلاک‌های سرامیکی دشوار ساز است .گرماتاب با اطمینان از کیفیت برتر محصولات خود با ارائه خدمات پس از فروش و پشتیبانی کارآمد از دارندگان انواع سیستم های گرمایشی تابشی ، 5 سال ضمانت تعویض قطعات و 15 سال ضمانت تعویض لوله و خدمات را ارائه می دهد. سیستم‌های تابش کف هیدرولیک آب گرم شده را از یک دیگ بخار از طریق لوله‌ای که در الگوی ذیل کف گذاشته می‌شود، مکنده می‌کنند. هیترهای تابشی لوله‌ای کاربری‌های زیادی دارند.سیستم گرمایشی تابشی حائز چندین مزیت است.

عدم برپایی گرد و غبار در زمان گرمایشدر سامانه های گرمایش تابشی، مشكلات متداول مرتبط با تأسیسات جانبی نظام های گرمایش گرما مركزی مشابه سختی آب، یخزدگی لوله ها، نشتی لوله ها و كانالها، عایقكاری و غیره هستی نداشته و از این رو نیز خسارتی متوجه نظام ی گرمایش تابشی نمیشود )مانند تركیدگی لوله ها و انواع نشتیها مشتریان گرامی ، شرایط خرید آسان با کمترین پیش پرداخت و تسهیلات بدون بهره دراز مدت در طول کمپین فراهم شده است.امروز ایران مشعل افتخار می کند که در طول 20 سال تأمین "گرماتاب" در ایران ، توانسته است بیش از 50،000 واحد در صنایع مختلف بفروشد و همیشه اولین انتخاب مشتریان و به عنوان بزرگترین تولید کننده و تامین کننده سیستم ها است.در نتیجه ایران کیفیت قیمت مشعل ها و بخاری ها را فدای نکرده است و به همین دلیل بالاترین مدت ضمانت این محصولات را در بازار ایران دارد. سیستم‌های گرمایش کف تابشی با پانل‌های تابشی که در دیوارها و سقف‌ها استفاده می‌شود، تفاوت قابل توجهی دارند. در سیستم گرمایش جابجایی، امکان کنترل و جهت دهی به حرکت هوا وجود ندارد، برآیند اینکه هوای گرم به فضاهای ناخواسته نیز وارد شده و مایه افزایش مصرف و خرج سوخت می‌گردد.سیستم گرمایش تابشی برای کل شرایط آرمانی نیست، ولی مزیت‌های آن بی‎شمار است.طبق تحقیقات ، دستگاه های گرمایش تابشی بهترین گزینه برای گرم کردن فضاهای بزرگ است. آن را برای مصرف کننده بسیار جذاب کرده است.تخلیه ی هوا و محصولات احتراق با دمای كمتر در جو كره ی زمین كه در نتیجه تأثیر كمتری بر افزایش آنتروپی كره ی زمین خواهد داشت .طبق تحقیقات ، دستگاه های گرمایش تابشی بهترین گزینه برای گرم کردن فضاهای بزرگ است.دستگاه‌های گرمایش تابشی لوله‌ای که در زمره سیستم‌های گرمایش دما متوسط قرار می‌گیرد و حدود 40 سال است که در اروپا و آمریکا مورد استفاده بوده و "گرما" را همانند "نور"نامرئی منتقل می‌کند . ولی گرمایش به شیوه جابجایی پیوستگی به حرکت هوای گرم داشته و برآیند اینکه در کارگاه­های رنگ، صنایع غذایی و بسیاری از صنایع دیگر که جنبش هوا، احد و غبار ناخواسته را موجب می­گردد، از کیفیت شرایط پیرامون کار و فرآورده کاسته می­شود.این تکنولوژی برگرفته از بطن طبیعت و نحوه گرمایش زمین توسط خورشید می باشد. ، برای حل یکی از بزرگترین شکافها در سیستمهای گرمایشی مکانهای بزرگ با معرفی سیستم گرمایش تابشی به بازار (با همکاری AMBIRAD انگلستان).این فناوری اقتباس از بطن طبیعت و روش گرمایش زمین توسط خورشید می باشد.

امکان گرمایش یا منطقه ویژه به دماهای مختلف


گرمایش تابشی اغلب به عنوان یک فناوری محدود معرفی شده است.گرمایش تابشی یک فناوری برای گرم کردن فضاهای داخلی و خارجی است.در این روش دستگاه مولد گرما، یک مشعل گازسوز یا گازوئیل سوز است که با گرم کردن (افزایش دما) لوله­ ها، آنها را به تابش وا می­دارد.در این روش دستگاه مولد گرما، یک مشعل گازسوز یا گازوئیل سوز است که با گرم کردن (افزایش دما) لوله­ ها، آنها را به تابش وا می­دارد.سیستم گرمایش تابشی بها مقرون به صرفه‎ای دارد و مزایای خوبی را به مصرف کننده ارائه می‌دهد. سیستم‌های گرمایش تابشی ممکن هست بویلرهای گازی یا استفاده عناصر گرمایش الکتریکی مادون قرمز باشد. این استدلال وجود دارد؛ که شما یکبار هوای بیرون را گرم می‌کنید، آن با جابجایی هوا دور خواهد شد. حداکثر درجه حرارت از سطح گرمایش می‌تواند متغیر بین ۲۹–۳۵درجه سانتیگراد (۸۴–۹۵درجه فارنهایت) بسته به نوع اتاق باشد. چنانچه گرم شدن پیرامون به روش جابجایی به کندی و بعد از گرم شدن کل هوای موجود در پیرامون چهره می‌گیرد.گرمایش تابشی توسط گرمایش تابشی ساختمان را به جای روش های معمول مانند رادیاتور (عمدتا گرمایش همرفت) گرم می کند. گرمایش از کف کف تابش مدت هاست که در چین و کره مرسوم است.

{
گرمایش تاباندانی
تابش گرمادار
گرمایش تاباندانی
تابش گرمادار
بخاری تابشی
تابش گرمادار
|
گرما تابیدن به محیط
تابش گرمادار
گرماتاب
بخاری تابشی گرمایشی
تاباندن گرما
گرماتاب
|
بخاری تابشی گرماتاب
تابش گرمایشی
گرما تابیدن به محیط
بخاری تابشی
گرم کردن محیط از راه دور
ارسال امواج تابشی گرم به محیط
|
بخاری تابشی گرماتاب
گرمایش تاباندانی
محصول گرمایش تابشی گرماتاب
گرمایش تاباندانی
تابش گرمادار
|
محصول گرمایش تابشی گرماتاب
بخاری تابشی
گرما تابیدن به محیط
گرمایش تابشی
گرمایش تابشی
|
بخاری تابشی
گرمایش تاباندانی
بخاری های گرمایشی تابشی
گرماتاب

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *